Kölyök tréning program

A kutyanevelés szerepe

B S

Az első hetek kiemelten fontosak a kiskutyák életében, ezért születésüktől fogva nagy figyelmet fordítunk a kölykök  szocializációjára. Azok a kiskutyák, akik nem tudnak 8 hetes korukban új családjukhoz költözni (pl. azért, mert ehhez külföldre kell utazni) a az alapvető szocializáción túl további képzésben is részesülnek.

szocializáció

A nálunk született kiskutyák az első naptól kezdve szokják a mindennapi élet ritmusát: hangokat, zajokat, szagokat, valamint felnőttek, gyerekek és más kutyák társaságát.

2 hetes koruk után (az időjárástól függően) napozhatnak a kertben, 3 hetes koruk után a járást nem csak a padlóburkolaton, hanem természetes közegben, a fűben is gyakorolhatják.

3-4 hetes koruktól ismerkednek a kozmetika alapjaival, a fésűvel és nyírógép hangjával is.  6 hetes koruk után tudatosan igyekszünk szoktatni a kiskutyákat a szobatisztasághoz, a megfelelő rutin kialakításával, ráerősítve a saját tisztasághoz való igényükre.


Az első állatorvosi vizsgálatra autóval érkezünk, így egyszerre két újdonsággal is megismerkednek: a szállítóboxban utazással és az orvosi rendelővel is.

8 hetes kor után kezdődik az igazi tanulás

A Törpe Schnauzer nagyon okos fajta, így könnyedén tanul. Ha fiatal korban kezdjük el képezni, sokkal magabiztosabb, kiegyensúlyozottabb és nyugodtabb felnőtt kutya válik belőle. A jól nevelt kutyák pedig szívesebben hallgatnak ránk, örömmel tanulnak, és könnyen alkalmazkodnak az új helyzetekhez.

Tréning

A még nálunk lévő kiskutyák 8-10 hetes koruktól újabb készségeket sajátíthatnak el. A fejlődés mértéke függ a kölyök egyéni tanulási képességeitől és a nálunk töltött idő hosszától is.

A kölykök megtanulnak pórázon sétálni, és ha a lehetőségek engedik, gyakoroljuk velük a póráz nélküli láb mellett haladást is. 

A lefoglalt kiskutyák (ha a leendő gazdi már eldöntötte, hogy fogják hívni) megtanul hallgatni a nevére, és megismerkedik a legfontosabb engedelmességi parancsokkal, mint az “ül”, “fekszik”, “hozzám” a “tied” és a tiltás valamilyen formája (“nem” vagy “fúj”).